Fri fragt

ved køb over 499 kr*

Levering

inden for 1-5 hverdage

Aquael Luftpumpe OXYPRO 150 Justerbar

539,95 kr. inkl. moms

Aquael OXYPRO 150 er en moderne og ekstra støjsvag luftpumpe til akvarier, hvor effektiv iltning og minimal støj er i fokus. Pumpen er udviklet med en særlig konstruktion af elektromagneten og et dobbelt kabinet, der dæmper både vibrationer og lyd. Det betyder, at den arbejder næsten lydløst og samtidig står stabilt uden at flytte sig på grund af vibrationer.

Med en maksimal luftkapacitet på 150 liter i timen kan luftmængden nemt justeres ved hjælp af den store reguleringsknap, så den passer til det enkelte akvariums behov. Pumpen kan desuden levere luft til akvarier med en vanddybde på op til 2 meter.

Det transparente dobbeltkabinet giver et moderne udtryk og gør det muligt at se pumpens indvendige dele. Med et strømforbrug på kun 2 W er OXYPRO 150 samtidig en energibesparende løsning, der er velegnet til kontinuerlig drift.

- +

Ikke alle varer fra webshoppen findes nødvendigvis i butikken i Skanderborg.
Ring til os eller skriv på info@tropeland.dk, så hjælper vi gerne.

Varenummer AQ111144 Kategorier , ,

Relaterede produkter

Scroll to Top